לא מוותר על אף אחד!

וויתורים, כל יום אני מוותר על משהו קטן.

תענוגות החיים,שנת צהריים, בוקר מאוחר, טלוויזיה בערב, למתוח את הארוחת בוקר,

להישאר עם הבנות שלי בבית, לראות מכבי והיד עוד נטויה..

 

היום, כשאני מעביר סדנאות לקידום נוער, לצעירים אשר נפלטים מכיתות וממסגרות, פנימיות ומשפחתונים – אני רואה וויתורים חדשים.

 

החבר'ה האלו צריכים כל פעם לארוז את עצמם מחדש, להביא את עצמם מול אנשים חדשים, תפקידים  חדשים, ציפיות שילמדו, שיעשו, שיקחו, שינסו, שיצליחו – הילדים המדהימים שאני עובד איתם – מתמודדים כל יום עם וויתור חדש ומורכב הרבה יותר ממה שאני יכול לתאר לעצמי.

 

כשאני מגיע בפעם הראשונה ואני רואה את החבר'ה האלו, בנים ובנות – ליבי מתמרק – שיני מתחכחות והרצועה נמתחת. עליכם אני לא הולך לוותר .

"קשה לי לקום מהמיטה ולבוא לאימון" "אני בדיכאון" " לא הולך לי" ושלל מחשבות על וויתורים וקשיים אמיתיים ולפעמים הם רק המעטה שמתחת לאמת.

הנערים והנערות הכי מוכשרים שיש, עומדים לידי, אבל הם לא יודעים את זה עדיין. הם לא יודעים שהם הכי נכונים, הכי טובים, הכי מעולים, הכי תותחים בעולם ! הם לא יודעים כי אולי הם לא מספיק שומעים את זה – אולי הם עוד לא יודעים את זה. 

 

כשאני מגיע עם הלהקה, לחבורה הזו של הילדים והנערים, מתחיל מאבק כוחות של הטבע. מי הכי חמוד, חזק, מוכשר, יפה, וכל מה שהחבר'ה האלה עוברים ביומיום – הם מעבירים ללהקה.

להבדיל, מחיות אחרות, הכלבים מגיבים מיד. מגיבים למי שהכי פתוח, הכי מפרגן, הכי מאפשר – הם מגיבים לו – והוא מגיב להם, מתחיל משחק פינג- פונג שבו אני צופה מהצד, כמו רועה צאן , מאפשר לטבע לקרות מעצמו, לתת לשמיים להביא תפאורה, ללהקה לייצר את המנגינה ולחבורה המדהימה של הילדים לתת את התוכן, את הקצב , את העניין..

 

מרגש אותי כל פעם מחדש, להתחיל התחלות חדשות עם נערים ונערות בסדנאות קידום נוער או בקייטנות. יש ניצוץ שם, שצריך לשמור עליו, הרי הכל מגניב בחיים, כל דבר חדש, כל גירוי מצליח להזיז דברים – האתגר האמיתי מתחיל לאחר הניצוץ.

להחזיק את זה.

לשמור על הגחלת.

לא לוותר !

 

אני לא מוותר על אף אחד – לא על הכלבה המבוגרת שהמליטה כבר 5 פעמים ואף אחד לא רוצה אותה – ועל אף ילד או ילדה שרוצים שמישהו יסתכל עליהם בגובה העיניים ולהגיד להם שהם יכולים – שהם  הכי טובים – שהעולם שלהם ! גם אם בהתחלה הם רוצים לוותר בעצמם.

 

התברכתי, שבחיי אני מצליח לשלב את החינוך ואת הכלבנות. זו זכות – ואני הולך לחבק אותה חזק ככל האפשר .

 

תודה חברים ,

אהבה רבה ..

אבי ביטון ,

חוות דוג טאצ' – אילוף והדרה ברמה שלא הכרתם

השארת תגובה