אבי – אני מצטערת, אני לא יכולה יותר

"אבי אני מצטערת. אנחנו לא יכולים יותר, מבחינתנו זה נגמר"
" ניסינו בכל מיני דרכים, החלפנו לה מקום, העברנו אותה החוצה, ראינו סרטונים ביוטיוב, ביקשנו מהשכן שיתפוס פיקוד- כלום לא עוזר. אנחנו מוסרים אותה " ..
יוצא לי לפחות פעם בשבוע לקבל שיחת טלפון כזו מלקוחות, שאימצו כלב באהבה, אחרי שהם ראו אותו מחייך אליהם מבעד לסורגים של הכלבייה. הילדים התאהבו, קפצו אחד על השני, רצו לטיול, אפילו הוא הקשיב בהתחלה..השקיעו באוכל איכותי, קנו ציוד מפנק, בכל פעם שהוא נפצע הוציאו מאות שקלים אצל הוטרינר… למרות כל זה, הם מרימים ידיים כי הכלב לא מתאים למשפחה.
במחשבה הראשונה, נשבר לי הלב. כואב לי לחשוב על אותו כלב, שהצליח לצאת, ממעגל האימוץ למשפחה. הוא מבחינתו התחבר אליה, מתמסר – נותן את הלב והנשמה.. רק שהתפיסות שלו כלפי "לב ונשמה" אל מול הלהקה החדשה שלו מאוד שונות.
לאחר מכן, אני מנסה להסביר כי אימוץ כלב שלא מתאים לבני הבית, לסוג הבית – הוא כמו לנסות ללבוש ג'ינס מכיתה ט' כל החיים- הוא חמוד, נוסטלגי, אבל לא נוח עד רמת העילפון..
חברים, אוכל טוב לכלב, מוצרים מפנקים ועוד.. הם דבר נהדר, אך התאמה היא הדבר החשוב ביותר. לטעמי, עדיף לא לאמץ – מאשר לאמץ ולהחזיר.
איך אפשר לפתור את זה?
חישבו על אימוץ כלב כמו על קניית בית ל-15 שנים הבאות.
האם אני יכול לגדל אותו בבית איתי ביחד?
מה יקרה עם ילדים?
איפה אני רוצה שהוא ישן?
אני צריך כלב שיפרוק הרבה אנרגיה?
איזה אורח חיים אני מנהל ? איך אורח החיים שלו הולך להיראות?
האם מתאפשר לי לשחרר אותו מספר פעמים ביום?
שאלות אלו ונוספות, יצלחו לאפיין האם הבחירה בכלב היא הדבר הנכון וגם איזה סוג של כלב נכון לי לחפש.
ראוי לציין, שכלבים מעורבים לעיתים קשה לצפות את האופי שלהם, לכן אני מאוד ממליץ על כלבים מעורבים בוגרים בני 2.5-3 ומעלה (שיש בשפע כאלו בכלביות) שכבר הצליחו לייצב את האופי שלהם פחות או יותר.
לפני שאתם עושים את הצעד היפה ביותר והמדהים ביותר למשפחה שלכם – תחשבו ותבינו איך אתם הולכים לחיות עם זה ל-10-15 שנים הבאות…
אז מה אני מציע –
אם יש לכם חבר\חברה שנמצאים בבעיה עם הכלב שלהם, שהם מעוניינים להחזיר למעגל האימוץ כי ההתנהגות שלו לא עולה בקנה אחד אם זו של בני הבית – לפני שהם עושים צעד דרסטי שכזה – שירים אליי טלפון.
אולי אני אוכל בטיפ אחד או שניים – לשפר לו את החיים ולהציל את הכלב מעוד סשיין ארוך של אימוץ.
החבר'ה האלו על 4, הם בהחלט הדבר הכי מרגש שכל משפחה יכולה לקבל- תשקיעו בדברים הנכונים, אלו שנשארים לאורך זמן וילוו אותכם תמיד.
כלב "מחונך" ומותאם לבני הבית זו מתנה לכולם !
שנה מצוינת ומלאת אימוצים לכוללללם ..
תמיד זמין בשבילכם ,
בטאצ' ובטלפון 🙂
אבי ביטון
אילוף כלבים ברמה שלא ראיתם
0506436735
השארת תגובה