הסנדלר הולך יחף או למה הבכורה שלי לא אוהבת כלבים

מודה אני ! 
כן אני, אבי ביטון, מאלף כלבים ומטפל רגשי באמצעות כלבים- כשלתי במשימה וכל 3 בנותיי , האמת היא שהקטנה ממש קטנה, אז 2 בנותיי לא אוהבות כלבים. 
מה זה אומר לא אוהבות כלבים- רוצה לומר מפחדות מאוד מכלבים!! 
מאיפה זה מגיע להן, כל הזמן שאלתי? .. אני עובד עם כלבים גדולים, קטנים, כל חיי היו לי כלבים בבית- שלי, של לקוחות או חברים- כל חופשה עם חברים היו כלבים אבל תמיד הגדולה שלי הסתתרה מאחורי והיה לי קשה מאוד להסביר לה כמה זה חשוב.. אולי אני לא השקעתי בזה הרבה זמן.. אולי אני לא נתתי לה את החשיפה הנכונה.
אני יכול להאשים את עצמי, לא מעט, אבל לפני כשלושה חודשיים החלטתי שאני חייב להקדיש לזה זמן- אבל ממש זמן אמיתי- אבא ובת ולראות איפה זה התחיל ומה אפשר לעשות.
אז התחלתי מחשיפה איטית ולא מחייבת של חושן, הגדולה שלי, לכלבים. כאלו שמאולפים מאוד וסופר ידידותיים לבני אדם ולילדים בפרט. לאט – לאט ראיתי איך האופי של חושן, שהיא ילדה מדהימה ומלאת צורך לעזור יוצא החוצה כאשר היא עוזרת לאבא לאלף או לנקות או לסדר.
כשגיליתי את הניצוץ שיש לה, לקחתי את זה צעד קדימה. החלטתי לתת לחושן, לעבוד עם הכלב, בלי באמת שהיא תדע שהיא עושה את זה. היא דאגה לו, ניקתה אחריו, סידרה את המקום שהוא ישן, חשבה מתי הוא צריך לאכול, מתי צריך לצאת ו"הציקה" לי שזה לא קרה בזמן.
הפלא קרה! מילדה שמאוד חששה מכלבים, הפכה להיות שעון שוויצרי בטיפול ובאילוף.
האחריות היא זו שנתנה לחושן את הקפיצה קדימה, שראתה חושן שהכלב מגיב אליה באהבה ענקית ושהוא רואה אותה הוא מתרגש, שומע לפקודותיה ומאפשר לה להיות הבוס- המעגל נסגר. חושן, רואה בכלבים היום את התגלמות האושר ואין יום שהיא לא מנדנדת לבת זוגתי שתחייה שתיקח אותה לחווה… 
אז הסנדלר לעיתים הולך יחף, גם אני חיפשתי סנדלר אחר שיעזור לי:) .. כלבים הם יצורים מלאי אושר ורובם סוציאלים ואוהבים בני אדם בצורה יוצאת דופן. החיבור בין כלבים וילדים משרת את התא המשפחתי בצורה שאיננה יכולה להשתוות לשום דבר אחר.
האחריות, המשמעת, הסדר, ההבנה שהוא בלעדיך כמעט ולא יכול – יוצר אצל הילדים תהליך בריא של בגרות ואחריות ומספק לכם- נחת ושלווה לראות את זה קורה מאליו – ולפעמים עם דחיפה קטנה. 
אם יש לכם כלב בבית והילדים לא מסתדרים איתו או שאתם רואים כי קיים חשש, תנו צ'אנס לחבר'ה האלו להסתדר- תנו עוד דחיפה למזל..
ואם אתם רואים שאתם צריכים טיפ אחד או שניים – אני תמיד כאן בשבילכם..
סנדלר טוב – הכל טוב ! 
 
ימים טובים ולק על כולכם ! 
 
אבי ביטון 
חוות דוג טאצ'- אילוף ברמה שלא הכרתם 
השארת תגובה