טסט חורף

אויי כמה קר נהיה בערבים, במיוחד לפנות בוקר – קור כלבים !!

אז הגשם מגיע היום !  זה בדיוק הזמן לעשות טסט על הציוד של המקשקש בזנב ולהבין מה אפשר לשפר ולשפץ – כי בסך הכל  The winter is coming  …

יבש – יבש – יבש

כאשר הפרווה של הכלב רטובה היא גורמת לאיבוד חום גוף יחסית מהר וחושפת את הכלב למצב של היפותרמיה (תת-חום). אז כמה כללים מעשיים שחשוב להכין בכדי שיהיה קל יותר אח"כ:

  • יוצאים לטיול בגשם : משחקים, משתוללים, בין השלוליות ומלא בוץ – מחוץ לבית או אפילו בכניסה לבניין (אם יש מספר כלבים בבניין  תכינו יחד) שימו דלי עם מגבת יבשה וסמרטוט רצפה . יבשו את הפרווה של הכלב (הם ממש אוהבים להתנגב:) ובמיוחד את כפות הרגליים עם הסמרטוט מהבוץ והרטיבות.
  • מלונה: אם הכלב ישן בחוץ – שימו את המלונה בגובה, עם הפתח בכיוון הנגדי לכיווני הרוח והגשם.     כלב ישן בבית- פינה חמה מבודדת מהרצפה על ידי מזרון\ שמיכה\ יעשה את העבודה.
  • אוכל: בחורף רעבים יותר וכייף לרבוץ על בטן מלאה. אם הכלב לא סובל מהשמנת יתר, דרך מעולה לחמם את החבר.

שתייה

גם לנו נראה שבחורף אנחנו פחות צמאים כי הטמפרטורה מצננת אותנו. דווקא בגלל המזגנים והחימומים שיש בבית (לכלבים הישנים בבית) חשוב מאוד להקפיד ולבדוק כי הם שותים.

התנהגות

ממש כמו עם ילדים, ההתנהגות שלהם מעידה על תפקודם הפנימי, שימו לב איך הכלב מתנהג כשאתם איתו. רעידות, ללא תאבון, חסר אנרגיה – אלו ועוד צריכים להדליק אצלנו נורה אדומה ולהבין כי מסמנים לנו שמשהו לא תקין.

רעמים

>>>> אכין סרטון לדרך טיפול בחרדת רעמים באמצעות התניות חיוביות בזמן הרעמים ורעשים דומים…

טסט יכול להיות דבר מעיק ולא כייפי, אך יחד עם זאת מציל חיים ובעיקר מייצר נוחות מתמשכת.

אם אתם בבניין- שתפו פעולה, צרו דרך שבה הבוץ והרטיבות נשארת מחוץ לבניין ומאפשרת לכולם להנות מתקופה חורפית כייפית ובטוחה.

החורף הוא חוויה גם לנו וגם לחברים שלנו, צאו לטייל, לקפוץ בשלוליות ותהנו – לכו תדעו כמה יהיה לנו מזה.

ימים יפים ומאושרים,

אבי ביטון- אילוף כלבים ברמה שלא הכרתם

השארת תגובה